Az amerikai Comic-Con (San Diego-i Nemzetközi Képregény Találkozó) a képregény kultúra számára a legjelentősebb rendezvény, ahová minden rajongó szeretne elmenni, és ahol minden kiállító a leglátványosabb színpadi jelenettel szeretné népszerűsíteni magát.
A Twentieth Century Fox ennek érdekében még szabadalomlopásra is képes volt, legalábbis a Hologram USA szerint. A cég ezért beperelte a Foxot. Azzal vádolják a filmstúdiót, hogy az idei San Diegó-i Comic-Conon az ő általuk szabadalmaztatott rendszerrel hozták létre a háromdimenziós Homer Simpson hologramot.
A technika alapja egy optikai illúzió, mely a „Pepper’s ghost” (Pepper szelleme) néven vált híressé 1862-ben. „A (…) kifejezés egy színpadi vagy filmes trükköt jelöl, amellyel két egyformán berendezett helyiség és tükrök segítségével szellemalakok illúzióját teremthetjük meg.” (sfmag.hu) Az illúzió nevét egyik feltalálójától, John Peppertől kapta.
A meglepően élethű Homer Simpson-hologram a Simpson család c. sorozat készítőjével, Matt Groeningel csevegett egy magas nézettségű pódiumbeszélgetés keretében.
Nem először perel a Hologram USA
Pár hónapja az amerikai Billboard Music Awardson megjelent Michael Jackson hologram miatt is indítottak eljárást. Az ügy megítélését árnyalja, hogy a vádlott, Pulse Evolution válaszul rágalmazás és becsületsértés miatt indíttatott eljárást a Hologram USA tulajdonosa, Alki David ellen. Úgy tűnik a rendszeres pereskedéssel Alkinak sikerül állandóan a címlapokon landolnia, hisz alig pár hónapja indíttatott eljárást a Cirque de Soleil ellen, szintén Jackson megjelenítéséért.
Hajnik Laura
Pintz és Társai
Szabadalmi, Védjegy és Jogi Iroda
www.szabadalmi.hu
Forrás: Entertainment Weekly, The Hollywood Reporter, WIPR